Łucznik

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Unitbox archers.jpgArcher.png
Typ jednostki
Army.png Ofensywno-defensywna
Wymagana ranga
Rank06.png Chłop pańszczyźniany (6)
Wymagane badania
• Poziom 1 — Wojskowość
• Poziom 3 — Dowodzenie
• Poziom 1 — Łuk
Koszt w złocie
Icon gold.PNG 20 za jednostkę
Potrzebne surowce
Icon peasant.PNGIcon bows.PNG
Liczba miejsc na jednostki
People unitspace icon 03.png 1

Łucznicy są wojskiem walczącym na dystans i mogą być używani do wspierania wojsk bezpośredniego natarcia, zabijając żołnierzy na odległość. Prezentują niestety niewielkie możliwości w walce wręcz.

Korzystanie z łuczników[edytuj | edytuj kod]

Łucznicy zasadniczo są wojskiem obronnym, ale bywają szczególnie skuteczni podczas ataku, umieszczeni za wojskami walczącymi bezpośrednio (wręcz).

Aby mieć dostęp do łuczników, musisz mieć przynajmniej rangę 6 (Chłop pańszczyźniany) i ukończone badania na wymaganym poziomie (zobacz boczny panel po prawej stronie).

Surowce[edytuj | edytuj kod]

Aby przekształcić chłopów w łuczników, potrzeba łuków, które wytwarzane są przez łuczarza, a przechowywane w zbrojowni. Koszt jednego łucznika to 20 sztuk złota.

Badania[edytuj | edytuj kod]

Aby uzyskać dostęp do łuczników i zwiększyć ich wytrzymałość na obrażenia podczas ataku i obrony, należy przeprowadzić badania w dziedzinie Łuk. WSKAZÓWKA: Dobrym pomysłem jest ukończenie wszystkich poziomów badań w dziedzinie Łuk, ponieważ zapewnia to bardzo silną obronę zamku, a dodatkowo łucznicy są bardziej odporni na obrażenia podczas atakowania innych graczy i SI.

Karty[edytuj | edytuj kod]

Zagranie niektórymi kartami pozwala na zwiększenie możliwości twoich żołnierzy lub ich liczebności w zamku. Efekt zagrania niektórymi z tych kart jest natychmiastowy, po czym znikają one z pakietu, podczas gdy efekt działania innych obserwuje się przez określony czas. Aby uzyskać więcej szczegółów, zobacz poszczególne karty.

WSKAZÓWKA: Przed użyciem kart, które natychmiastowo zwiększają ilość żołnierzy lub chłopów, upewnij się, że posiadasz wystarczająco dużo miejsca na jednostki, aby ich pomieścić. Karty te nie powiększają maksymalnej dopuszczalnej wielkości armii.

Nazwa karty Opis
Najemnicy Pozwala na zakup małej lub średniej drużyny łuczników
Podstawowa dyscyplina Pozwala żołnierzom na szybsze przemieszczanie się po mapie
Podstawowa logistyka Następna wysłana armia będzie się szybciej przemieszczać po mapie. Trzeba zagrać tą kartą przed wysłaniem armii
Podstawowa rekrutacja Rekrutacja żołnierzy jest tańsza
Wieśniacy Chłopi przybywają do wybranej przez ciebie wioski — można z nich utworzyć łuczników, pod warunkiem, że masz wystarczająco dużo złota i łuków.