Badania:Przemysł

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Drzewo rozwoju — Przemysł

Opis

Industry.png Drzewo rozwoju w dziedzinie Przemysł umożliwia ulepszenia przy produkcji surowców, broni oraz ucztowaniu.

Górnictwo kamienne

Stone quarrying.png Górnictwo kamienne daje dostęp do kamieniołomów, które umożliwiają gromadzenie kamienia w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kamieniołomów i mogą być rozpoczęte już od rangi 1 gracza. Kiedy gracz rozpoczyna grę, pierwszy poziom jest już ukończony.

Leśnictwo

Forestry.png Leśnictwo daje dostęp do drwali, którzy umożliwiają gromadzenie drewna w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność drwali i mogą być rozpoczęte już od rangi 1 gracza. Kiedy gracz rozpoczyna grę, pierwszy poziom jest już ukończony.

Narzędzia

Tools.png Wraz z każdym poziomem badań w dziedzinie Narzędzia zmniejszają się koszty wszystkich budynków w wiosce gracza. Otwierają one również drogę do gałęzi badań: Kopalnictwo żelaza i Smolarstwo. Badania te można rozpocząć, mając rangę 1.

Kopalnictwo żelaza

Research ComesFrom.jpg Iron mining.png Kopalnictwo żelaza daje dostęp do kopalni żelaza, które umożliwiają gromadzenie żelaza w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kopalń żelaza i można je rozpocząć mając rangę 5 oraz ukończone badania w dziedzinie Narzędzia na poziomie 1.

WSKAZÓWKA: Kopalnie żelaza mogą być stawiane w wioskach typu Niziny, Wzgórza lub Górski szczyt. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Smolarstwo

Research ComesFrom.jpg Pitch extraction.png Smolarstwo daje dostęp do smolarni, które umożliwiają gromadzenie smoły w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność smolarni i można je rozpocząć mając rangę 12 oraz ukończone badania w dziedzinie Narzędzia na poziomie 4.

WSKAZÓWKA: Smolarnie mogą być stawiane w wioskach typu Wzgórza lub Bagno. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Ucztowanie

Craftsmanship.png Ucztowanie daje graczowi dostęp do nowych surowców luksusowych, które pozwalają wydawać coraz większe i wspanialsze uczty, a przez to zyskiwać więcej honoru. Badania te można rozpocząć mając rangę 4. Każdy kolejny poziom badań wymaga, aby gracz miał wyższą rangę niż przy poprzednim poziomie i dają dostęp do jednego nowego surowca na każdy nowy poziom.

Łowiectwo

Research ComesFrom.jpg Hunting.png Łowiectwo daje graczowi dostęp do chat myśliwskich, które służą do zdobywania na potrzeby ratusza dziczyzny, używanej przy ucztowaniu. Dalsze badania zwiększają produktywność chat myśliwskich i można je rozpocząć mając rangę 4.

Stolarstwo

Research ComesFrom.jpg Carpentry.png Stolarstwo daje graczowi dostęp do stolarzy, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza mebli, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność stolarzy i można je rozpocząć mając rangę 6.

Obróbka metalu

Research ComesFrom.jpg Metal working.png Obróbka metalu daje graczowi dostęp do warsztatów ludwisarskich, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza wyrobów metalowych, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 8.

WSKAZÓWKA: Warsztaty ludwisarskie mogą być stawiane w wioskach typu Niziny, Wzgórza lub Górski szczyt. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Krawiectwo

Research ComesFrom.jpg Tailoring.png Krawiectwo daje graczowi dostęp do krawców, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza ubrań, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność krawców i można je rozpocząć mając rangę 10.

Produkcja wina

Research ComesFrom.jpg Wine production.png Produkcja wina daje graczowi dostęp do winnic, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza wina, używanego podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność winnic i można je rozpocząć mając rangę 12.

WSKAZÓWKA: Winnice mogą być stawiane w wioskach typu Zbocze doliny. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Warzenie soli

Research ComesFrom.jpg Salt working.png Warzenie soli daje graczowi dostęp do panwi solnych, które służą do produkcji na potrzeby ratusza soli, używanej przy ucztowaniu. Dalsze badania zwiększają produktywność panwi solonych i można je rozpocząć mając rangę 14.

WSKAZÓWKA: Warto wspomnieć, że panwie solne mogą być stawiane w wioskach typu Równiny solne. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Handel przyprawami

Research ComesFrom.jpg Spice trade.png Handel przyprawami daje graczowi dostęp do doków przyprawowych, których zadaniem jest sprowadzanie na potrzeby ratusza przypraw, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność doków przyprawowych i można je rozpocząć mając rangę 15.

WSKAZÓWKA: Doki przyprawowe mogą być stawiane w wioskach typu Rzeka 1. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Handel jedwabiem

Research ComesFrom.jpg Silk trade.png Handel jedwabiem daje graczowi dostęp do doków jedwabnych, których zadaniem jest sprowadzanie na potrzeby ratusza jedwabiu, używanego do ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność doków jedwabnych i można je rozpocząć mając rangę 16.

WSKAZÓWKA: Doki jedwabne mogą być stawiane w wioskach typu Rzeka 2. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Produkcja broni

Weapon making.png Produkcja broni daje graczowi dostęp do wytwarzania broni. Dalsze badania zwiększają produktywność wszystkich warsztatów uzbrojenia i dają dostęp do gałęzi badań: Łuczarstwo, Produkcja zbroi, Tokarstwo, Kowalstwo i Mechanika oblężnicza. Badania te można rozpocząć, mając rangę 1.

Łuczarstwo

Research ComesFrom.jpg Fletching.png Łuczarstwo daje graczowi dostęp do łuczarzy, których zadaniem jest produkcja łuków z drewna. Łuki mogą być użyte do powoływania łuczników w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność łuczarzy i można je rozpocząć mając rangę 6.

Produkcja zbroi

Research ComesFrom.jpg Armour working.png Produkcja zbroi daje graczowi dostęp do warsztatów płatnerskich, których zadaniem jest produkcja zbroi z żelaza. Zbroja może służyć do powoływania pikinierów i rycerzy w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 11.

Tokarstwo

Research ComesFrom.jpg Pole turning.png Tokarstwo daje graczowi dostęp do tokarzy, których zadaniem jest produkcja pik z drewna. Piki mogą być użyte do powoływania pikinierów w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tokarzy i można je rozpocząć mając rangę 11.

Kowalstwo

Research ComesFrom.jpg Blacksmithing.png Kowalstwo daje graczowi dostęp do kowali, których zadaniem jest produkcja mieczy z żelaza. Miecze mogą być użyte do powoływania rycerzy w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kowali i można je rozpocząć mając rangę 13.

Mechanika oblężnicza

Research ComesFrom.jpg Siege mechanics.png Mechanika oblężnicza daje graczowi dostęp do warsztatów oblężniczych, których zadaniem jest produkcja katapult z drewna i kamienia. Dzięki nim można utworzyć katapulty w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 15.