Badania:Przemysł

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Wersja z dnia 11:41, 26 lut 2013 autorstwa CaptSkubba (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „thumb|500px|right|Drzewo rozwoju — Przemysł __TOC__ ==Opis== link= '''Drzewo rozwoju w dziedzinie Przemysł''' u...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Drzewo rozwoju — Przemysł

Opis[edytuj | edytuj kod]

Industry.png Drzewo rozwoju w dziedzinie Przemysł umożliwia ulepszenia przy produkcji surowców, broni oraz ucztowaniu.

Górnictwo kamienne[edytuj | edytuj kod]

Stone quarrying.png Górnictwo kamienne daje dostęp do kamieniołomów, które umożliwiają gromadzenie kamienia w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kamieniołomów i mogą być rozpoczęte już od rangi 1 gracza. Kiedy gracz rozpoczyna grę, pierwszy poziom jest już ukończony.

Leśnictwo[edytuj | edytuj kod]

Forestry.png Leśnictwo daje dostęp do drwali, którzy umożliwiają gromadzenie drewna w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność drwali i mogą być rozpoczęte już od rangi 1 gracza. Kiedy gracz rozpoczyna grę, pierwszy poziom jest już ukończony.

Narzędzia[edytuj | edytuj kod]

Tools.png Wraz z każdym poziomem badań w dziedzinie Narzędzia zmniejszają się koszty wszystkich budynków w wiosce gracza. Otwierają one również drogę do gałęzi badań: Kopalnictwo żelaza i Smolarstwo. Badania te można rozpocząć, mając rangę 1.

Kopalnictwo żelaza[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Iron mining.png Kopalnictwo żelaza daje dostęp do kopalni żelaza, które umożliwiają gromadzenie żelaza w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kopalń żelaza i można je rozpocząć mając rangę 5 oraz ukończone badania w dziedzinie Narzędzia na poziomie 1.

WSKAZÓWKA: Kopalnie żelaza mogą być stawiane w wioskach typu Niziny, Wzgórza lub Górski szczyt. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Smolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Pitch extraction.png Smolarstwo daje dostęp do smolarni, które umożliwiają gromadzenie smoły w składzie wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność smolarni i można je rozpocząć mając rangę 12 oraz ukończone badania w dziedzinie Narzędzia na poziomie 4.

WSKAZÓWKA: Smolarnie mogą być stawiane w wioskach typu Wzgórza lub Bagno. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Ucztowanie[edytuj | edytuj kod]

Craftsmanship.png Ucztowanie daje graczowi dostęp do nowych surowców luksusowych, które pozwalają wydawać coraz większe i wspanialsze uczty, a przez to zyskiwać więcej honoru. Badania te można rozpocząć mając rangę 4. Każdy kolejny poziom badań wymaga, aby gracz miał wyższą rangę niż przy poprzednim poziomie i dają dostęp do jednego nowego surowca na każdy nowy poziom.

Łowiectwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Hunting.png Łowiectwo daje graczowi dostęp do chat myśliwskich, które służą do zdobywania na potrzeby ratusza dziczyzny, używanej przy ucztowaniu. Dalsze badania zwiększają produktywność chat myśliwskich i można je rozpocząć mając rangę 4.

Stolarstwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Carpentry.png Stolarstwo daje graczowi dostęp do stolarzy, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza mebli, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność stolarzy i można je rozpocząć mając rangę 6.

Obróbka metalu[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Metal working.png Obróbka metalu daje graczowi dostęp do warsztatów ludwisarskich, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza wyrobów metalowych, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 8.

WSKAZÓWKA: Warsztaty ludwisarskie mogą być stawiane w wioskach typu Niziny, Wzgórza lub Górski szczyt. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Krawiectwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Tailoring.png Krawiectwo daje graczowi dostęp do krawców, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza ubrań, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność krawców i można je rozpocząć mając rangę 10.

Produkcja wina[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Wine production.png Produkcja wina daje graczowi dostęp do winnic, których zadaniem jest produkcja na potrzeby ratusza wina, używanego podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność winnic i można je rozpocząć mając rangę 12.

WSKAZÓWKA: Winnice mogą być stawiane w wioskach typu Zbocze doliny. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Warzenie soli[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Salt working.png Warzenie soli daje graczowi dostęp do panwi solnych, które służą do produkcji na potrzeby ratusza soli, używanej przy ucztowaniu. Dalsze badania zwiększają produktywność panwi solonych i można je rozpocząć mając rangę 14.

WSKAZÓWKA: Warto wspomnieć, że panwie solne mogą być stawiane w wioskach typu Równiny solne. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Handel przyprawami[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Spice trade.png Handel przyprawami daje graczowi dostęp do doków przyprawowych, których zadaniem jest sprowadzanie na potrzeby ratusza przypraw, używanych podczas ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność doków przyprawowych i można je rozpocząć mając rangę 15.

WSKAZÓWKA: Doki przyprawowe mogą być stawiane w wioskach typu Rzeka 1. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Handel jedwabiem[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Silk trade.png Handel jedwabiem daje graczowi dostęp do doków jedwabnych, których zadaniem jest sprowadzanie na potrzeby ratusza jedwabiu, używanego do ucztowania. Dalsze badania zwiększają produktywność doków jedwabnych i można je rozpocząć mając rangę 16.

WSKAZÓWKA: Doki jedwabne mogą być stawiane w wioskach typu Rzeka 2. Więcej szczegółów w tabeli wiosek.

Produkcja broni[edytuj | edytuj kod]

Weapon making.png Produkcja broni daje graczowi dostęp do wytwarzania broni. Dalsze badania zwiększają produktywność wszystkich warsztatów uzbrojenia i dają dostęp do gałęzi badań: Łuczarstwo, Produkcja zbroi, Tokarstwo, Kowalstwo i Mechanika oblężnicza. Badania te można rozpocząć, mając rangę 1.

Łuczarstwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Fletching.png Łuczarstwo daje graczowi dostęp do łuczarzy, których zadaniem jest produkcja łuków z drewna. Łuki mogą być użyte do powoływania łuczników w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność łuczarzy i można je rozpocząć mając rangę 6.

Produkcja zbroi[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Armour working.png Produkcja zbroi daje graczowi dostęp do warsztatów płatnerskich, których zadaniem jest produkcja zbroi z żelaza. Zbroja może służyć do powoływania pikinierów i rycerzy w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 11.

Tokarstwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Pole turning.png Tokarstwo daje graczowi dostęp do tokarzy, których zadaniem jest produkcja pik z drewna. Piki mogą być użyte do powoływania pikinierów w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tokarzy i można je rozpocząć mając rangę 11.

Kowalstwo[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Blacksmithing.png Kowalstwo daje graczowi dostęp do kowali, których zadaniem jest produkcja mieczy z żelaza. Miecze mogą być użyte do powoływania rycerzy w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność kowali i można je rozpocząć mając rangę 13.

Mechanika oblężnicza[edytuj | edytuj kod]

Research ComesFrom.jpg Siege mechanics.png Mechanika oblężnicza daje graczowi dostęp do warsztatów oblężniczych, których zadaniem jest produkcja katapult z drewna i kamienia. Dzięki nim można utworzyć katapulty w koszarach wioski. Dalsze badania zwiększają produktywność tych warsztatów i można je rozpocząć mając rangę 15.