Budynki zamkowe:Struktury drewniane

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Budynek Obrazek Opis
Palisada Wooden wall.png To najbardziej prymitywna ze struktur obronnych. Palisady są mało wytrzymałe i łatwo ulegają zniszczeniu, jednak spowalniają słabsze atakujące jednostki. Na palisadach nie można rozmieszczać wojsk, a do całkowitego ufortyfikowania zamku niezbędna jest brama. Aby móc budować palisady w wiejskim zamku, należy przeprowadzić badania w dziedzinie Fortyfikacje. Aby móc budować palisady w zamku gminnym, niezbędna jest Gildia architektów. Do budowy palisad wykorzystywane jest drewno ze składu. Podstawowy koszt jednego elementu palisady to 20 jednostek drewna.
Element palisady Wooden wall block.png Prostokątne fragmenty palisady można klikać i przeciągać. Dzięki temu powstają duże fragmenty ogrodzenia, wypełniające puste przestrzenie pomiędzy strukturami. Jeśli przy próbie umieszczenia element palisady zmienia kolor na czerwony, oznacza to, że jego umieszczenie spowodowałoby całkowite zamknięcie fortyfikacji wokół zamku, w której potrzebna jest brama.
Drewniana brama Wooden gatehouse.png Przez bramy mogą przechodzić wojska obronne, by atakować wojska znajdujące się za murami. Bez bramy nie można w całkowicie otoczyć zamku murami czy fosą. Niezbędne jest przejście, a bramy stanowią część tego przejścia. Można wybudować wiele bram. Aby móc budować drewniane bramy w wiejskim zamku, należy przeprowadzić badania w dziedzinie Fortyfikacje. Aby móc budować drewniane bramy w zamku gminnym, niezbędna jest Gildia architektów. Do budowy drewnianych bram wykorzystywane jest drewno ze składu. Podstawowy koszt drewnianej bramy to 200 jednostek drewna.
Drewniana platforma Wooden platform.png Na drewnianych platformach można ustawić łuczników, zapewniając im pewną przewagę w obronie. Aby móc budować drewniane platformy w wiejskim zamku, należy przeprowadzić badania w dziedzinie Fortyfikacje na odpowiednim poziomie. Aby móc budować drewniane platformy w zamku gminnym, niezbędna jest Gildia architektów. Do budowy drewnianych platform wykorzystywane jest drewno ze składu. Podstawowy koszt drewnianej platformy to 200 jednostek drewna.