Budynki zamkowe:Struktury kamienne

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Budynek Obrazek Opis
Mury kamienne Stone wall.png Mury kamienne są o wiele wytrzymalsze niż palisady i można na nich rozstawiać łuczników bez konieczności budowania platform. Do pełnej fortyfikacji zamku potrzebna jest brama (drewniana lub kamienna). Do budowy murów niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt pojedynczego elementu muru kamiennego to 100 jednostek kamienia.

By wybudować mury kamienne w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 3.

By wybudować mury kamienne w zamku stołecznym, należy wznieść budynek Gildia architektów.

Element kamiennego muru Stone wall block.png Prostokątne fragmenty kamiennych murów można klikać i przeciągać. Dzięki temu powstają duże fragmenty ogrodzenia, wypełniające puste przestrzenie pomiędzy strukturami. Jeśli przy próbie umieszczenia element muru zmienia kolor na czerwony, oznacza to, że jego umieszczenie spowodowałoby całkowite zamknięcie fortyfikacji wokół zamku, w której potrzebna jest brama.
Wieża obserwacyjna Stone tower1.png Najmniejsza z kamiennych wież, wieża obserwacyjna, jest trudniejsza do zniszczenia niż kamienne mury, a ponadto, podobnie jak wszystkie wieże, nie może być bezpośrednio zaatakowana przez wojska z poziomu ziemi. Na szczycie wieży obserwacyjnej można ustawić maksymalnie czterech (4) łuczników. Do budowy wież obserwacyjnych niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt wieży obserwacyjnej to 300 jednostek kamienia.

By wybudować wieże obserwacyjne w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 4.

By wybudować wieże obserwacyjne w zamku stołecznym, należy ulepszyć budynek Gildia architektów.

WSKAZÓWKA: Wież kamiennych nie można umieszczać bezpośrednio obok innych kamiennych wież lub bram. Pomiędzy nimi musi znaleźć sie mur.

Mała wieża Stone tower2.png Nieco większa z kamiennych wież, mała wieża, jest trudniejsza do zniszczenia niż kamienne mury lub wieże obserwacyjne, a ponadto, podobnie jak wszystkie wieże, nie może być bezpośrednio zaatakowana przez wojska z poziomu ziemi. Na szczycie małej wieży można ustawić maksymalnie dziewięciu (9) łuczników. Do budowy małych wież niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt małej wieży to 800 jednostek kamienia.

By wybudować małe wieże w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 5.

By wybudować małe wieże w zamku stołecznym, należy ulepszyć budynek Gildia architektów.

WSKAZÓWKA: Wież kamiennych nie można umieszczać bezpośrednio obok innych kamiennych wież lub bram. Pomiędzy nimi musi znaleźć sie mur.

Kamienna brama Stone gatehouse.png Wojska obronne mogą przechodzić przez bramy i atakować wojska znajdujące się za murami. Bez bramy nie można w pełni ufortyfikować zamku, otaczając go murami lub fosą. Do siedziby należy poprowadzić drogę, której częścią są właśnie bramy. Można wybudować wiele bram. Do budowy bram niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt kamiennej bramy to 500 jednostek kamienia.

By wybudować kamienne bramy w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 6.

By wybudować kamienne bramy w zamku stołecznym, należy ulepszyć budynek Gildia architektów.

Duża wieża Stone tower3.png Druga pod względem wielkości kamienna wieża jest trudniejsza do zniszczenia niż kamienne mury lub wieże obserwacyjne, a ponadto, podobnie jak wszystkie wieże, nie może być bezpośrednio zaatakowana przez wojska z poziomu ziemi. Na szczycie dużej wieży można ustawić maksymalnie szesnastu (16) łuczników. Do budowy dużych wież niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt dużej wieży to 1500 jednostek kamienia.

By wybudować duże wieże w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 7.

By wybudować duże wieże w zamku stołecznym, należy ulepszyć budynek Gildia architektów.

WSKAZÓWKA: Wież kamiennych nie można umieszczać bezpośrednio obok innych kamiennych wież lub bram. Pomiędzy nimi musi znaleźć sie mur.

Wielka wieża Stone tower4.png Największa z kamiennych wież jest trudniejsza do zniszczenia niż kamienne mury lub wieże obserwacyjne, a ponadto, podobnie jak wszystkie wieże, nie może być bezpośrednio zaatakowana przez wojska z poziomu ziemi. Na szczycie wielkiej wieży można ustawić maksymalnie dwudziestu pięciu (25) łuczników. Do budowy wielkich wież niezbędny jest kamień gromadzony w składzie. Podstawowy koszt wielkiej wieży to 2500 jednostek kamienia.

By wybudować wielkie wieże w wiejskim zamku, potrzebne jest ukończenie badań z dziedziny Fortyfikacje na poziomie 8.

By wybudować wielkie wieże w zamku stołecznym, należy ulepszyć budynek Gildia architektów.

WSKAZÓWKA: Wież kamiennych nie można umieszczać bezpośrednio obok innych kamiennych wież lub bram. Pomiędzy nimi musi znaleźć sie mur.