Często zadawane pytania:Gminy

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stolica gminy

Co to jest gmina?[edytuj | edytuj kod]

Gmina składa się ze zbioru wiosek i jest najmniejszym obszarem administracyjnym w grze. Wójt gminy zarządza stolicą gminy i ustala dziesięcinę dla wszystkich gminnych wiosek.

Co to jest dziesięcina?[edytuj | edytuj kod]

Dziesięcina to podatek — dzienna ilość złota płaconego stolicy gminy. Wszyscy gracze z rangą 5 (Poddany) lub większą muszą płacić podatki za każdą z ich wiosek. Dziesięcina jest odejmowana od całkowitej ilości dostępnego złota. Wielkość dziesięciny ustalana jest przez wójta stolicy i jej codzienne płacenie może się początkowo wydawać irytujące. Jednak daje ono korzyści wszystkim graczom w obrębie gminy, pozwalając na tworzenie budynków w stolicy gminy, gminnych armii oraz na budowanie gminnego zamku.

Jakie są korzyści pomagania własnej gminie?[edytuj | edytuj kod]

Gmina może pomagać graczowi lub właścicielowi wioski na wiele sposobów. Na przykład:

~~ Wójt i gracze będący członkami gminy mogą wysłać posiłki, by pomóc ci w obronie wioski, kiedy zostanie zaatakowana.

~~ Wójtowie gminy i twoi sąsiedzi, zwłaszcza gdy jesteś początkującym graczem i chcesz w przyszłości także ich wspierać, mogą ci pomóc, wysyłając dobra.

~~ Stołeczne budynki przynoszą korzyści budynkom w wioskach wszystkich graczy w obrębie gminy, ponieważ zwiększają ich produktywność lub zdolność obronną ich zamków.

Jak mogę pomagać mojej gminie?[edytuj | edytuj kod]

Jest wiele sposobów, w jakie gracze mogą pomagać swojej gminie wzrastać i prosperować:

~~ Upewnij się, że masz dostępne złoto, by płacić dzienną kwotę dziesięciny — niepłacenie jej (na skutek braku złota) zostanie zauważone przez wójta i innych graczy i możesz nie otrzymać pomocy, kiedy będziesz jej potrzebować.

~~ Przekazuj datki na rzecz budynków w obrębie stolicy gminy.

~~ Sprzedawaj dobra swojej stolicy gminy a nie innym — stolica otrzymuje niewielką ilość złota od każdej sprzedaży.

Co oznaczają flagi nad stolicami gmin?[edytuj | edytuj kod]

Flagi pozwalają wójtowi na wznoszenie budynków w stolicy. Nowa flaga generowana jest co 18–48 godzin. Flagi mogą także zostać ukradzione innym gminom. Twoje flagi mogą również zostać ukradzione przez innych graczy. Stolica może zgromadzić ponad 100 flag, jednak uwzględnionych zostanie nie więcej niż 100 flag kradzionych. Jeśli stolica zgromadziła więcej niż 100 flag i kolejne są kradzione, licznik flag zresetuje się do 100. By zdobyć osiągnięcie „Zdobywca flag”, musisz ukraść flagi przy użyciu armii swoich własnych wiosek. Flagi ukradzione przez armie stołeczne nie są tu uwzględniane.

Czy trzeba mieć określoną rangę żeby głosować?[edytuj | edytuj kod]

Tak. Zanim wolno ci będzie głosować musisz mieć co najmniej rangę 4 (Chłop). Wszyscy właściciele wiosek otrzymują trzy (3) głosy na dzień, na wioskę. Dwie (2) posiadane wioski w tej samej gminie oznaczają sześć (6) głosów na dzień w tej gminie, trzy (3) wioski = dziewięć (9) głosów itd. By spełniać warunki do zostania wójtem, musisz mieć co najmniej rangę 6 (Chłop pańszczyźniany).

Jak często otrzymuje się głosy w stolicy?[edytuj | edytuj kod]

Każda wioska otrzymuje trzy (3) głosy na dzień.

Zaraza.[edytuj | edytuj kod]

Zarażona stolica
Szczur


Zaraza (zielona czaszka) będzie się od czasu do czasu szerzyć w gminnej stolicy i z czasem nasilać, jeśli nie będzie zwalczana. Zauważysz to po rosnącej liczbie ognisk zarazy w interfejsie użytkownika po kliknięciu stolicy. W końcu szczury rozplenią się i z zarażonej stolicy rozniosą zarazę do następnych.

Im większe ogniska zarazy, tym bardziej negatywne skutki dla wszystkich wiosek gminy. Jeśli masz ukończone badania w dziedzinie Chrzest, możesz usunąć ogniska zarazy, wysyłając mnichów do zarażonej stolicy gminy i przeprowadzając w niej uzdrowienie (badania Chrzest).

WSKAZÓWKA: Mnisi mogą byś wysłani do jakiejkolwiek zarażonej gminy, nie tylko do własnej gminy gracza. Leczenie zarazy generuje punkty honoru dla gracza, który wysłał mnichów.