Często zadawane pytania:Karty strategiczne

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Co to są karty strategiczne?[edytuj | edytuj kod]

Karty strategiczne to modyfikatory, które można zastosować w grze na pewien okres czasu lub dla uzyskania natychmiastowego efektu. Na przykład karta Drwalstwo daje przez pewien czas niewielki wzrost produkcji drewna. Karty dzielą się pod względem siły działania na pięć (5) klas: brązowe, srebrne, złote, diamentowe i szafirowe.

Karta Mleczarnie
Podpowiedź dotycząca karty

Jaki jest czas działania kart strategicznych?[edytuj | edytuj kod]

Czas ten jest różny i zależy od typu karty. Niektóre karty dają natychmiastowy efekt.

Jak działa opcja „Zarządzaj kartami”?[edytuj | edytuj kod]

Aby uzyskać punkty kart, gracz może wymieniać karty zakupione za korony Firefly. Aby wymienić karty, gracz musi wymienić pięć (5) kart jako zestaw, co automatycznie daje 25 punktów kart. Można uzyskać dodatkowe punkty kart, jeśli gracz podczas wymiany ma szczęście i dostanie trzy (3) lub więcej kart o identycznych symbolach. Poszczególne symbole dają graczowi w nagrodę różną liczbę punktów (zobacz więcej szczegółów w artykule Karty strategiczne).

Gracz może używać punktów kart do zakupu pojedynczych kart na ekranie Zdobądź karty. Karty na tym ekranie mają różne ceny i mogą być wybierane pojedynczo. Jeśli do zakupu zostanie wybrana jedna karta, gracz będzie miał możliwość zaznaczenia opcji "Natychmiastowo użyj karty". Gdy opcja ta zostanie zaznaczona, tekst zmieni się na "Zdobądź i użyj", co spowoduje użycie karty zaraz po kupieniu. Jeżeli gracz ma nieodpowiednią ilość punktów kart, przycisk automatycznie przeniesie go do ekranu spieniężenia kart.

Zdobądź i użyj

Co oznaczają liczby i symbole na kartach?[edytuj | edytuj kod]

  • Jeśli w lewym górnym rogu karty widnieje liczba, oznacza ona posiadaną przez ciebie liczbę sztuk danej karty. Jeśli jej nie ma, oznacza to, że posiadasz tylko jedną kartę tego typu.
  • Liczba w prawym dolnym rogu oznacza minimalną rangę potrzebną do zagrania nią.
  • Symbol w prawym górnym rogu oznacza siłę karty. Im większa jest siła karty, tym korzystniejsze dla gracza jest jej użycie. Na przykład karta Mała dostawa sera o sile srebrnej daje graczowi niewielką ilość sera, podczas gdy Duża dostawa sera jest kartą o sile diamentowej i dodaje do spichlerza gracza dużo większą ilość sera.

Karty mające zwiększyć szybkość moich handlarzy/zwiadowców/armii nie działają. Dlaczego?[edytuj | edytuj kod]

Karty zwiększające szybkość jednostek lub armii na mapie świata, takie jak Podstawowa logistyka czy Podstawowe stajnie, muszą zostać użyte przed wysłaniem jednostek/armii.

Karty znikają po zagraniu nimi[edytuj | edytuj kod]

W przeciwieństwie do pozostałych kart, zagranie kartami natychmiastowymi (fioletowymi) nie powoduje wyświetlenia czasu trwania efektu. Użycie ich jest natychmiastowe i zasila surowcami odpowiednie budynki. Na przykład karty typu natychmiastowy budynek zużywają się w momencie wzniesienia nowego budynku danego typu w wiosce.

Moja karta dostawy piwa nie działa. Dlaczego?[edytuj | edytuj kod]

Aby skorzystać z tej karty, musisz posiadać w wiosce oberżę. Jeśli jednak posiadasz już oberżę, zanim użyjesz tej karty upewnij się, że oberża nie jest pełna.

Co się stanie, jeśli nie mam wystarczającej ilości miejsca na jednostki/towary, które dostanę po użyciu karty?[edytuj | edytuj kod]

Jeśli użyjesz karty, która dałaby Ci czegoś więcej, niż możesz mieć, dostaniesz wiadomość informującą o braku miejsca z pytaniem, czy dalej chcesz użyć tej karty.