Często zadawane pytania:Obronność

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Obawiam się, że ktoś mnie zaatakuje. Jak się bronić?[edytuj | edytuj kod]

Na ekranie obrony zamku można rozbudowywać zamek i rozmieszczać obrońców.

Dlaczego nie mogę całkowicie otoczyć siedziby murami lub palisadą?[edytuj | edytuj kod]

Bramy


W murach lub palisadzie trzeba pozostawić umożliwiającą dostęp do siedziby przerwę, w którą można wstawić bramę. Zbudowanie bramy umożliwi dostęp do zamku oraz pozwoli na otoczenie siedziby fortyfikacją. Bramę można obracać, naciskając kółko myszy lub spację. W przeciwnym razie zostanie skierowana automatycznie podczas umieszczania w murze lub palisadzie.

Jak uzyskać dostęp do lepszych struktur obronnych?[edytuj | edytuj kod]

Przeprowadzenie badań w dziedzinie Kasztelaństwo podniesie walory obronne siedziby, natomiast badania w dziedzinie Obronność umożliwią dostęp do nowych budynków obronnych.

Jak działa wrzący olej?[edytuj | edytuj kod]

Kotły z wrzącym olejem


Aby ustawić w zamku kotły z wrzącym olejem, trzeba wybudować palenisko z kotłem, do którego budowy niezbędne jest żelazo oraz przeprowadzenie badań w dziedzinie Obronność na zakładce Wojskowość Każde gotowe palenisko z kotłem umożliwia ustawienie na murach zamkowych pięciu kotłów z olejem. Do każdego z tych kotłów niezbędna jest smoła. Do obsługi palenisk z kotłem nie są potrzebni żołnierze.Jak działają fosy?[edytuj | edytuj kod]

Zamek z fosą


Na ekranie widoku zamku możesz umieszczać fragmenty fosy dostępne w obszarze fortyfikacji dodatkowych po prawej stronie ekranu. Koszt umieszczenia jednego elementu fosy wynosi 20 sztuk złota. Kliknij lewym przyciskiem myszy i przeciągnij, aby ułożyć większe fragmenty fosy za jednym razem.

WSKAZÓWKA: Podobnie jak w przypadku murów i palisad, nie można całkowicie otoczyć zamku fosą.

WSKAZÓWKA: Gdy wojska wroga dotrą do fosy, żołnierze będą musieli ją rozkopać, aby przejść dalej.

Dlaczego mogę ustawić na pozycjach tylko 20 żołnierzy do obrony?[edytuj | edytuj kod]

Wartownia


By zwiększyć liczbę żołnierzy na pozycjach obronnych, trzeba wybudować wartownie po przeprowadzeniu badań w dziedzinie Obronność.

W każdej wartowni mieści się 10 żołnierzy, dzięki czemu w wiejskim zamku może stacjonować maksymalnie 400 żołnierzy, chyba że zostanie użyta karta Ulepszone wartownie.


Jak usunąć wojska obronne z zamku?[edytuj | edytuj kod]

Wyślij żołnierzy do domu.


Kliknij żołnierza, którego chcesz usunąć, a następnie kliknij niebieski przycisk, by wysłać go do domu.

Jak zaznaczyć większą liczbę żołnierzy?[edytuj | edytuj kod]

Możesz przytrzymać przycisk myszy aż wyświetli się krzyż celowniczy lub przytrzymać przycisk CTRL i przeciągnąć pole wyboru w celu zaznaczenia żołnierzy.

Co to są posiłki?[edytuj | edytuj kod]

Posiłki można wysyłać do innych wiosek, by wesprzeć ich obronę. Jednak wojska posiłkowe są również uwzględniane w maksymalnej liczebności wojsk obronnych. Wszelkie jednostki posiłkowe stacjonujące na zamku gracza zostaną automatycznie ulepszone do poziomu wyznaczonego przeprowadzonymi przez niego badaniami.

Do czego służą badania w dziedzinie Kasztelaństwo?[edytuj | edytuj kod]

Zwiększają częstotliwość wystrzeliwania z siedziby strzał w kierunku atakujących. Po osiągnięciu najwyższego poziomu w dziedzinie Kasztelaństwo siedziba staje się potężną bronią.