Często zadawane pytania:Obronność

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Obawiam się, że ktoś mnie zaatakuje. Jak się bronić?

Na ekranie obrony zamku można rozbudowywać zamek i rozmieszczać obrońców.

Dlaczego nie mogę całkowicie otoczyć siedziby murami lub palisadą?

Bramy


W murach lub palisadzie trzeba pozostawić umożliwiającą dostęp do siedziby przerwę, w którą można wstawić bramę. Zbudowanie bramy umożliwi dostęp do zamku oraz pozwoli na otoczenie siedziby fortyfikacją. Bramę można obracać, naciskając kółko myszy lub spację. W przeciwnym razie zostanie skierowana automatycznie podczas umieszczania w murze lub palisadzie.

Jak uzyskać dostęp do lepszych struktur obronnych?

Przeprowadzenie badań w dziedzinie Kasztelaństwo podniesie walory obronne siedziby, natomiast badania w dziedzinie Obronność umożliwią dostęp do nowych budynków obronnych.

Jak działa wrzący olej?

Kotły z wrzącym olejem


Aby ustawić w zamku kotły z wrzącym olejem, trzeba wybudować palenisko z kotłem, do którego budowy niezbędne jest żelazo oraz przeprowadzenie badań w dziedzinie Obronność na zakładce Wojskowość Każde gotowe palenisko z kotłem umożliwia ustawienie na murach zamkowych pięciu kotłów z olejem. Do każdego z tych kotłów niezbędna jest smoła. Do obsługi palenisk z kotłem nie są potrzebni żołnierze.Jak działają fosy?

Zamek z fosą


Na ekranie widoku zamku możesz umieszczać fragmenty fosy dostępne w obszarze fortyfikacji dodatkowych po prawej stronie ekranu. Koszt umieszczenia jednego elementu fosy wynosi 20 sztuk złota. Kliknij lewym przyciskiem myszy i przeciągnij, aby ułożyć większe fragmenty fosy za jednym razem.

WSKAZÓWKA: Podobnie jak w przypadku murów i palisad, nie można całkowicie otoczyć zamku fosą.

WSKAZÓWKA: Gdy wojska wroga dotrą do fosy, żołnierze będą musieli ją rozkopać, aby przejść dalej.

Dlaczego mogę ustawić na pozycjach tylko 20 żołnierzy do obrony?

Wartownia


By zwiększyć liczbę żołnierzy na pozycjach obronnych, trzeba wybudować wartownie po przeprowadzeniu badań w dziedzinie Obronność.

W każdej wartowni mieści się 10 żołnierzy, dzięki czemu w wiejskim zamku może stacjonować maksymalnie 400 żołnierzy, chyba że zostanie użyta karta Ulepszone wartownie.


Jak usunąć wojska obronne z zamku?

Wyślij żołnierzy do domu.


Kliknij żołnierza, którego chcesz usunąć, a następnie kliknij niebieski przycisk, by wysłać go do domu.

Jak zaznaczyć większą liczbę żołnierzy?

Możesz przytrzymać przycisk myszy aż wyświetli się krzyż celowniczy lub przytrzymać przycisk CTRL i przeciągnąć pole wyboru w celu zaznaczenia żołnierzy.

Co to są posiłki?

Posiłki można wysyłać do innych wiosek, by wesprzeć ich obronę. Jednak wojska posiłkowe są również uwzględniane w maksymalnej liczebności wojsk obronnych. Wszelkie jednostki posiłkowe stacjonujące na zamku gracza zostaną automatycznie ulepszone do poziomu wyznaczonego przeprowadzonymi przez niego badaniami.

Do czego służą badania w dziedzinie Kasztelaństwo?

Zwiększają częstotliwość wystrzeliwania z siedziby strzał w kierunku atakujących. Po osiągnięciu najwyższego poziomu w dziedzinie Kasztelaństwo siedziba staje się potężną bronią.