Często zadawane pytania:Popularność

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Panel popularności

Do czego służy popularność?[edytuj | edytuj kod]

Panel popularności to jeden z głównych elementów gry. Im większa jest twoja popularność, tym większy jest napływ ludności do twoich wiosek. Na popularność wpływ mają takie czynniki, jak wysokość podatków, racje żywnościowe, racje piwa, domostwa, rozrywka i wydarzenia. Wydarzenia, takie jak legowiska wilków, zarazy, burze itp. wywierają negatywny wpływ.

Chłopi przybywają do wioski grupami, liczących początkowo 1, a później nawet 5 osób. Zgodnie z powyższymi informacjami — im większa jest popularność, tym większa liczba chłopów przybywa za jednym razem.

WSKAZÓWKA: Popularność wpływa również na mnożnik honoru, a jak wiadomo, im więcej zgromadzisz punktów honoru, tym wyższą rangę uda ci się osiągnąć. Wyższe rangi przekładają się na większą liczbę wiosek, wasali itp.

Jak zwiększyć popularność?[edytuj | edytuj kod]

Popularność można zyskać uszczęśliwiając chłopów poprzez obniżanie podatków (możesz nawet zaoferować chłopom łapówkę, jeśli masz hojną rękę), zwiększanie racji żywności i piwa, budowanie chałup z nadliczbowymi miejscami do spania oraz zapewnianie chłopom rozrywki.

Czy istnieją sytuacje, w których lepiej, żeby chłopi byli nieszczęśliwi?[edytuj | edytuj kod]

Utrzymanie bezrobotnych chłopów wałęsający się po wiosce pochłania żywność, a ujemny wskaźnik popularności zachęci ich do opuszczenia wioski.

Wilki i obozy rozbójników

Czy na popularność wpływają też inne wydarzenia?[edytuj | edytuj kod]

W ostatnim polu na panelu popularności widać inne wydarzenia, które wpływają na popularność, takie jak pogoda, susza, wilki i obozy rozbójników na terenie gminy.

Czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie zagrożeń związanych z wilkami i obozami rozbójników?[edytuj | edytuj kod]

Zagrożenie ze strony wilków i obozów rozbójników wpływa negatywnie na szczęście chłopów. Usunięcie tych zagrożeń poprzez wysłanie wojsk sprawi, że chłopi znów będą szczęśliwi, a także wspomoże rozwój innych wiosek w gminie.