Często zadawane pytania:Wasale

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Wasale na mapie

Kim jest wasal?[edytuj | edytuj kod]

Wasal to gracz, który zdecydował się służyć pod innym graczem o wyższej podrandze. Korzyścią dla seniora (gracza o wyższej podrandze) jest fakt, że jego wojska mogą stacjonować w zamku wasala. Korzyścią dla wasala jest fakt, że uzyskuje punkty honoru za samo bycie wasalem seniora.

Senior musi mieć wyższą podrangę od wasala. Jeśli wasal osiągnie tę samą podrangę co senior, wasalstwo zostanie zerwane, a wojska stacjonujące u wasala przepadną.

Przycisk Uznaj za wasala

Jak sprawić, by ktoś został moim wasalem?[edytuj | edytuj kod]

Wybierz na mapie wioskę i kliknij ikonę Uznaj za wasala. Do gracza zostanie wtedy wysłana propozycja wasalstwa. Jeśli propozycja zostanie przyjęta, dany gracz stanie się wasalem seniora. Możesz wysłać propozycję wasalstwa tylko graczom o niższej podrandze.

Ilu mogę mieć wasali?[edytuj | edytuj kod]

Liczba wasali, których może mieć gracz zależy od jego rangi. Gracz może mieć jednego (1) wasala od momentu osiągnięcia rangi Obywatel (8) i maksymalnie 50 wasali po osiągnięciu rangi Królewicz (22). Choć związek wasala i seniora zawierany jest pomiędzy dwiema konkretnymi wioskami, liczba wasali, których może posiadać gracz jest przypisana do gracza, a nie do poszczególnych wiosek.


By uzyskać więcej informacji, zobacz stronę Wasale i seniorzy.

W jaki sposób uzyskać punkty honoru za pośrednictwem wasala?[edytuj | edytuj kod]

Jeśli w wiosce wasala stacjonują twoje wojska, otrzymasz punkty honoru, używając tych wojsk podczas ataków na zamki SI, legowiska wilków lub obozy rozbójników w ramach czerwonego okręgu honoru wasala. Aby wysłać atak z wioski wasala, kliknij wioskę wasala, a następnie niebieską ikonę skrzyżowanych toporów.

Atakowanie z wioski wasala