Często zadawane pytania:Zwiad

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Czy są inne sposoby pozyskiwania żywności/surowców?[edytuj | edytuj kod]

Zasoby surowców
Zwiadowcy


Surowce mogą być gromadzone przez zwiadowców lub łupione od innych graczy.Jak wysłać zwiad w poszukiwaniu surowców? Scouting icon.jpg[edytuj | edytuj kod]

Scout stash.png

Najpierw trzeba przeprowadzić badania w dziedzinie Zwiadowcy, a następnie zrekrutować zwiadowcę na ekranie jednostek. Na ekranie mapy świata często widać zasoby surowców, z których można czerpać, wysyłając zwiadowców.

Pierwszy gracz, który odkryje zasób w granicach swojego okręgu honoru uzyska premię do honoru, zależną od aktualnej rangi. Zasoby, które zostały już wcześniej odkryte przynoszą jedynie zgromadzone w nich surowce.

WSKAZÓWKA: W zasobach nie jest nigdy dostępna broń.
(A ) By wysłać zwiad do zasobu, trzeba najpierw kliknąć na mapie świata tarczę z herbem nad wioską, z której chcesz wysłać zwiadowców, a następnie kliknąć zasób, który chcesz pozyskać.
(B ) Możesz także wybrać wioskę, z której chcesz wysłać zwiadowców w rozwijanym menu u góry po prawej stronie.
(C ) Pojawi się małe okno, umożliwiające wybranie liczby wysyłanych zwiadowców, pokazujące czas, jaki im zajmie dotarcie do zasobu oraz informację o tym, czy uzyskasz punkty honoru. Jeśli zasób został już uprzednio odkryty, obok przycisku Wykonaj pojawi się mała ikona, pokazująca zawartość zasobu.

(a) kliknij swoją wioskę, by ją wybrać
(b) przycisk listy rozwijanej wyboru wioski
(c) okno zwiadowców

Co zawierają worki oznaczone znakiem zapytania?[edytuj | edytuj kod]

Ukryty zasób


Są w nich surowce, które nie zostały jeszcze odkryte przez zwiadowców. Jeśli twoi zwiadowcy dotrą tam jako pierwsi, uzyskasz niewielką premię do honoru, a także zdobędziesz surowce.

Czy zwiadowcy nadają się również do innych zadań?[edytuj | edytuj kod]

Zwiadowcy mogą posłużyć do przeprowadzania zwiadu na zamkach innych graczy oraz zamkach SI i bandytów oraz w legowiskach wilków.

Z jakimi informacjami wróci zwiadowca wysłany na zwiad zamku innego gracza?[edytuj | edytuj kod]

Jeśli zwiad się powiedzie, zwiadowca wróci z informacjami na temat rozkładu zamku oraz rozmieszczenia wojsk w danym momencie. Przeprowadzając wówczas atak na ten zamek, możesz użyć przycisku Zobacz zamek, aby obejrzeć jego rozkład. Rozkład możesz również wyświetlić po uzyskaniu raportu ze zwiadu przeprowadzonego przez innego gracza.

WSKAZÓWKA: Widoczny rozkład zamku i rozmieszczenie wojsk to dane aktualne w momencie przeprowadzenia zwiadu lub ataku. Zmiany wprowadzone od tego czasu nie będą widoczne.

Czy misje zwiadowców zawsze kończą się powodzeniem?[edytuj | edytuj kod]

Nie Powodzenie misji zwiadowczej zależy od liczby wysłanych zwiadowców, poziomu obrony w danej siedzibie, liczby łuczników w obronie oraz odrobiny szczęścia.

Dlaczego moi zwiadowcy nie poruszają się szybciej po przeprowadzeniu badań?[edytuj | edytuj kod]

Jeśli badania zostaną zakończone po wyruszeniu zwiadowców w podróż po mapie, ich ukończenie nie będzie miało wpływu na zwiadowców.

Czy zwiad można anulować?[edytuj | edytuj kod]

Anulowanie zwiadu


Tak, zwiad można anulować.

Zobacz rozdział Zwiadowcy, aby uzyskać więcej informacji.