Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Honor

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Icon honour.PNG

Honor jest jednym z najważniejszych aspektów gry TK. Honor pozwala awansować, co z kolei przynosi punkty badań i inne korzyści. Honor pozwala także atakować innych graczy. Całkowity honor gracza wyświetlany jest w lewym górnym rogu ekranu.

Całkowity dzienny honor wioski jest wyświetlany w części po prawej stronie, w obrębie panelu z koroną na ekranie wioski. Kliknięcie korony otwiera panel informacyjny honoru. W tym dziale przedstawiono szczegółowo jakie czynniki składają się na całkowity honor. Na honor ma wpływ wiele czynników. Najważniejszy to popularność.

Inne czynniki to:

  • Kościoły — możesz wznosić w wiosce różnego rodzaju kościoły, a każdy z ich typów zapewnia inny poziom honoru. Badania nad nimi można prowadzić w dziale Teologia drzewa rozwoju.
  • Dekoracje — po rozpoczęciu badań w dziedzinie Dekoracje możesz wznosić budynki dekoracyjne. Im bliżej ratusza są położone, tym mają większy mnożnik honoru.
  • Sprawiedliwość — im bliżej ratusza wzniesiesz budowle katownicze, tym więcej honoru będziesz uzyskiwać. Budowle katownicze można znaleźć w gałęzi Sprawiedliwość drzewa rozwoju.
  • Badania w dziedzinie Sztuka — zwiększają mnożnik na skutek badań w dziedzinie Sztuka w zakładce Edukacja drzewa rozwoju.
  • Premia gminna — premia ta rośnie po wzniesieniu pomników i ogrodów w obrębie stolicy.
  • Karty — grając kartą Podstawowa kultura, również uzyskujesz premię do swojego mnożnika honoru.

Mnożnik składa się ze wszystkich powyższych czynników. Dzienny honor w wiosce jest sumą powyższych czynników, pomnożonych przez wartość twojej całkowitej popularności.

Inne sposoby na zdobycie honoru w świecie gry TK to: