Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Koszary

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Omówienie

Ekran koszar jest miejscem, gdzie powołuje się, umieszcza i zwalnia żołnierzy. Znajdziesz tu dodatkowo informacje o aktywności wojsk, takich jak wspieranie jako posiłki, atakowanie itd.

Koszary: Omówienie

Liczba miejsc na jednostki

Liczba miejsc na jednostki jest obliczana na podstawie całkowitej liczby żołnierzy i jednostek, które posiadasz w wiosce. Każdy żołnierz zajmuje jedno (1) miejsce na jednostki, lecz inne jednostki (mnisi, kupcy i zwiadowcy) zajmują więcej miejsca. Każda wioska może posiadać maksymalnie 500 miejsc na jednostki, czyli żołnierzy i inne jednostki.

Dostępne miejsca na jednostki

Wojska

Powoływanie żołnierzy wymaga złota, a w przypadku bardziej zaawansowanych wojsk, także broni i zbroi.

Armed peasant.png Archer.png Pikeman.png Swordsman.png Catapult.png Captain.png
Uzbrojony chłop Łucznik Pikinier Szermierz Katapulta Kapitan

Przy każdym typie wojska wyświetlana jest potrzebna do jego utworzenia ilość złota i surowców.

Wojska

Liczba nad każdym rodzajem żołnierza pokazuje aktualną liczbę już powołanych jednostek oraz informację o tym, czy znajdują się w koszarach, czy zostały wysłane jako posiłki. Liczba ta nie pokazuje wojsk stacjonujących w wioskach wasali.

Rozwiązywanie wojsk: Kliknij liczbę nad żołnierzem, użyj suwaka, aby ustawić liczbę żołnierzy, których chcesz zwolnić ze służby i na końcu naciśnij przycisk Rozwiąż. Rozwiązywanie wojsk przywraca chłopów, lecz nie złoto wydane na ich powołanie. Rozwiązane/zwolnione mogą być tylko te wojska, które znajdują się w koszarach.

Pod typami wojsk znajduje się kilka ikon pokazujących dostępne surowce potrzebne do ich utworzenia (chłopi, broń, zbroja).

Dostępne surowce

Powoływanie kolejnych wojsk: Przyciski pod każdym z typów wojsk pokazują, ile poszczególnych jednostek można utworzyć (1, 5 lub tyle, na ile pozwalają dostępne surowce). Klikaj je, aby utworzyć żądaną liczbę jednostek.

Ikony surowców

Ikony widoczne w koszarach to:

Icon peasant.PNG Chłopi
Icon gold.PNG Złoto
Icon bows.PNG Łuki
Icon armour.PNG Zbroje
Icon pikes.PNG Piki
Icon swords.PNG Miecze
Icon catapult.PNG Katapulty

Informacje o wojskach

Uwidoczniona jest tu całkowita liczba żołnierzy w aktualnej wiosce.

Informacje o wojskach
  • W koszarach to liczba żołnierzy utworzonych przez gracza, lecz jeszcze niewykorzystanych. Ci żołnierze są w tej chwili bezczynni.
  • W zamku pokazuje liczbę żołnierzy obrony, rozmieszczonych wokół zamku.
  • Atakujący pokazuje liczbę wszystkich żołnierzy aktualnie wysłanych w celu zaatakowania graczy/SI/wilków/rozbójników. W liczbie tej zawarte są również powracające armie. Aby uzyskać więcej informacji, wybierz ikonę i po prawej stronie.
  • Posiłkujący to liczba wszystkich żołnierzy aktualnie wspierających inne wioski. Aby uzyskać więcej informacji, wybierz ikonę i po prawej stronie.
Odwoływanie jednostek