Poczta

Z Stronghold Kingdoms Wiki
(Przekierowano z Poczty)
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tab mail.png

Bezpośrednia komunikacja pomiędzy graczami w świecie gry Stronghold Kingdoms jest możliwa dzięki wbudowanej usłudze pocztowej. Gracze mają do niej dostęp w każdej chwili przez kliknięcie ikony koperty w prawym górnym rogu interfejsu gry. Po otrzymaniu nowej wiadomości koperta będzie migać.

Gracz widzi także dwie ikony na górze interfejsu poczty.

Mail popout.jpg Kliknięcie tych ikon otwiera interfejs poczty w osobnym oknie podręcznym, aby był widoczny przez cały czas.
Mail close.jpg Kliknięcie tej ikony spowoduje zamknięcie interfejsu poczty.
Filtruj.jpg Kliknięcie tej ikony powoduje szukanie wiadomości gracza, którego nazwa zostanie wpisana.
Mbu.jpg Kliknięcie tej ikony pokazuje listę zablokowanych użytkowników. Możesz usunąć blokadę oraz włączyć Agresywną blokadę, która blokuje wszystkie wiadomości, w których znajduje się zablokowany przez Ciebie użytkownik.
Ekran listy wiadomości

Ekran listy wiadomości[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy ekran po otwarciu interfejsu poczty pokazuje graczowi listę wszystkich wątków i folderów. Kolumna najdalej wysunięta w lewo pokazuje foldery gracza oraz przycisk do zakładania nowych folderów. Główna środkowa kolumna pokazuje wszystkie wątki otrzymanej poczty. Wątki z nieprzeczytanymi wiadomościami wyświetlane są pogrubioną czcionką. W prawej kolumnie dostępne są opcje, takie jak:

Nowa wiadomość Kliknij, aby napisać nową wiadomość do jednego lub większej liczby graczy.
Otwórz Kliknij, aby otworzyć wybrany wątek.
Oznacz jako nieprzeczytane Oznacz wybrany wątek jako nieprzeczytany. Opcja ta oznaczy wszystkie wiadomości w wątku jako nieprzeczytane.
Oznacz jako przeczytane Oznacz wybrany wątek jako przeczytany. Opcja ta oznaczy wszystkie wiadomości w wątku jako przeczytane.
Przenieś ten wątek Przenieś wybrany wątek do innego folderu.
Usuń wątek Usuń wybrany wątek i zawarte w nim wiadomości. Po usunięciu wątki nie mogą być przywrócone.
Ekran wątków wiadomości

Wątek wiadomości[edytuj | edytuj kod]

Gdy zostanie utworzony wątek, wszystkie wiadomości z wybranego wątku wyświetlane są w kolumnie po lewej stronie. Nieprzeczytane wiadomości wyświetlane są pogrubioną czcionką. Po kliknięciu wiadomości w wątku, pojawia się ona w polu do czytania po prawej stronie. Po prawej stronie interfejsu dostępne są następujące opcje:

Wróć do listy wiadomości Powrót do ekranu listy wiadomości.
Odpowiedz na wątek Odpowiada wszystkim użytkownikom w wątku.
Prześlij wątek Przesyła wątek do innych użytkowników.
Zablokuj tego użytkownika Blokuje użytkownika, który przysłał wybraną wiadomość. Kliknięcie tego przycisku wyświetli także pomocniczy ekran zarządzania zablokowanymi użytkownikami, gdzie można ich także odblokowywać.
Zgłoś tę wiadomość Umożliwia zgłoszenie wiadomość do administratorów gry Stronghold Kingdoms. Użyj tej opcji jedynie wówczas, gdy wybrany mail miał obraźliwą treść. Obraźliwą, tzn. zawierającą wulgaryzmy i obelgi. Nie używaj tej opcji bez ważnego powodu. Nieuzasadnione użycie będzie karane.

Uwaga: Wszyscy gracze mogą otrzymywać proklamacje od przywódców stolic. Pojawiają się one w poczcie jako wątek. Jednak w przeciwieństwie do innych wiadomości, nie można na nie odpowiedzieć i mają charakter powiadomienia.

Ekran nowej wiadomości

Pisanie wiadomości[edytuj | edytuj kod]

Podczas pisania nowej wiadomości wyświetlany jest nowy ekran. Obszar po lewej stronie pokazuje wszystkich użytkowników, którzy otrzymają wiadomość. Za pomocą przycisku „Usuń” pod panelem można usunąć wybranych odbiorców wiadomości (jednak nie jest to możliwe podczas odpowiadania na wątek). Przez górną część ekranu przebiega pasek z tytułem wątku. Główny obszar służy do wpisywania treści wiadomości. Po prawej stronie interfejsu dostępnych jest wiele opcji dodawania odbiorców, takich jak:

Wróć do listy wiadomości Powrót do ekranu listy wiadomości.
Mail search.jpg Szukaj użytkowników w świecie po nazwie użytkownika.
Mail history.jpg Wyświetl listę użytkowników, do których ostatnio wysłano wiadomość.
Mail favourites.jpg Wyświetl listę wszystkich użytkowników dodanych do ulubionych.
Mail groups.jpg Możesz tu znaleźć graczy z Twojej frakcji, którzy dodani są automatycznie. Znajdziesz tu również graczy, których oznaczyłeś jako Sojuszników.
Dodaj do ulubionych/Usuń z ulubionych Dodanie wybranego użytkownika do ulubionych. Podczas przeglądania ulubionych przycisk zostaje zastąpiony przyciskiem usuwania wybranego użytkownika z ulubionych.
Dodaj Dodaj wybranego użytkownika jako odbiorcę bieżącej wiadomości.

Ekran wygląda tak samo podczas pisania nowej wiadomości lub podczas przesyłania wątku. Jednak podczas odpowiadania na wątek użytkownicy mogą tylko wpisać swoją odpowiedź i wysłać ją lub powrócić do ekranu listy wiadomości.