We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Stronghold Kingdoms Wiki:Opiekun wiki

Z Stronghold Kingdoms Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Opiekun wiki to specjalny status przyznany użytkownikowi, który skorzystał z możliwości Przejęcia Wiki. Opiekun posiada uprawnienia administratora i z reguły przyznawany jest w przypadku, gdy wiki znajduje się na wczesnym etapie rozwoju, lub była nieaktywna przez dłuższy czas.

O ile administratorzy są użytkownikami którzy otrzymali uprawnienia w celu lepszego utrzymywania wiki w dobrym stanie, opiekunowie mają także za zadanie rekrutowanie nowych użytkowników ze społeczności graczy, aktywne uczestnictwo w forach, a także mediach społecznych. Opiekun to lider, zakładający, rozwijający, oraz dbający o rozwój wiki. Oczywiście, opiekun powinien także dałać przykład poprzez aktywny wkład w tworzenie zawartości wiki, tworząc artykuły na temat zawartości gry, i pomagając znaleźć odpowiedni głos i styl dla wiki.

Poza tymi róznicami, opiekuni są identyczni z administratorami.